Bakır temizleme kimyasalları arasında Türkiye’de en çok tercih edilen ürün OK-159 Bakır Parlatıcı ve Temizleyici üründür. Bu ürün bakır metali üzerinde zamanla oluşan oksitlenme, kararma, küflenme ve benzeri tabakaların %100 etkili ve kolayca temizlenerek parlatılmasını sağlayan bir sıvıdır.

Bakır temizleme kimyasalı OK-159 Özkimsan uzman kimyagerleri tarafından geliştirilmiş olup her türlü bakır metalinde gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Bakır temizleme kimyasalları nasıl kullanılır

Bakır temizleme kimyasalı OK-159’un iki farklı kullanım şekli bulunmaktadır. Bunlardan ilki hemen birazdan paylaşacağımız daldırma yöntemi, diğeri ise püskürtme yöntemidir.

Daldırma yöntemi: Bakır parlatıcı bir kova içerisine boşaltılır. Üzerinde tabaka oluşmuş olan bakır metali daldırılır. Ürün hemen bakır ile tepkimeye girer ve yüzeyinin temizlenmesini sağlar. Ardından suya daldırılıp bir bez yardımı ile silinir.

Hemen aşağıdaki video aracılığı ile daldırma yöntemi kullanılarak bakırın nasıl parlatıldığını izleyebilirsiniz.

Püskürtme yöntemi: Püskürtme yönteminde bakır parlatıcı bir spreyer içerisine boşaltılır. Ardından bakır metali üzerine sıkılır. Bu işlem yapılırken bakırın üzeri temizlenmeye ve parlamaya başlar. Ardından su ile durulayıp bir bez yardımı ile silebilirsiniz.

Bakır temizleme kimyasalları ambalajı Ürün Fiyatı
Bakır temizleme kimyasalı OK-159 1 KG 37 TL
Bakır temizleme kimyasalı OK-159 5 KG 130 TL
Bakır temizleme kimyasalı OK-159 30 KG 630 TL

Özkimsan iletişim bilgileri

Özkimsan Endüstri Kimyasalları iletişim bilgileri hemen aşağıda paylaşılmıştır.

Adres: Mermerciler Sanayi Sitesi, 13. Cadde No:17 Kat: 2 Beylikdüzü/İSTANBUL

Müşteri Temsilcisi: 02128715242

Bakır temizleme kimyasalları kullanım alanları

Bakır temizleyici kimyasal OK-159 bakır borularda, tesisat – vana yani hırdavat sektöründe, bakır takılarda, aviz – masa – kapı gibi ev eşyalarında, para ve benzeri antikalarda ve diğer bütün bakır, bronz ve pirinç metallerinin temizlenerek parlatılmasında kullanılmaktadır.


Özkimsan

Özkimsan Endüstri Kimyasalları 2003 yılından günümüze bakır parlatıcı, pas sökücü, yağ sökücü, kireç sökücü, beton ve harç sökücü, klima temizleyici, patek temizleme kimyasalı, oto yıkama köpüğü ve diğer kimyasalların üretim ve satışını yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir